مقالات منتخب برای انتشار در شماره‌های آتی                   برگشت به فهرست مقالات | برگشت به فهرست نسخه ها

XML English Abstract Print


1- گروه مدیریت دولتی، موسسه آموزش عالی طلوع مهر، قم، ایران
2- گروه مدیریت دولتی،دانشکدگان فارابی، دانشگاه تهران، قم، ایران
چکیده:   (278 مشاهده)
مقدمه: از آنجا که مدیران هسته مرکزی سازمان هستند و نقش گرداننده و جهت دهنده برای امور کارکنان و سازمان را دارا می‌باشند لذا برای انتخاب مدیران شایسته در پست‌های سازمانی نیاز به ابعاد و مؤلفه‌هایی است تا انتخاب و انتصاب مدیران و تشخیص و برگزیدن شایسته ترین افراد واجد شرایط و با لیاقت صورت بگیرد تا موجبات عملکرد بهتر و متناسب با سازمان را برنامه‌ریزی کنند.
روش: با استفاده مطالعات کتابخانه‌ای و مقالات مربوطه و مصاحبه با برخی خبرگان و صاحب نظران این حیطه در استان قم مؤلفه‌های شایستگی مدیران مراکز خدمات جامع سلامت شناسایی و پرسشنامه‌ای تهیه شد و به روش سه مرحله‌ای پنل دلفی در نمونه جامعه آماری منتخب 31 نفره از مدیران و کارشناسان مراکز وخبرگان اجرایی شد.
یافته‌ها: این پژوهش سه بعد شایستگی مدیران شامل شایستگی‌های انسانی با میانگین 316/4 اولویت اول وشایستگی فنی با میانگین 310/4 اولویت دوم و شایستگی ادراکی و مفهومی با میانگین 252/4 اولویت سوم، همچنین13 مؤلفه شایستگی مورد نیاز مدیران مراکز جامع خدمات سلامت شهرستان قم را توانست به‌دست آورد.
نتیجه‌گیری: جامعیت این تحقیق برای شناسایی ابعاد و مؤلفه‌های شایستگی مدیران مراکز خدمات جامع سلامت و ارائه راهکارهای متناسب با آن برای مدیران و سازمان مربوط می‌باشد.
 
     
نوع مطالعه: مقاله پژوهشي | موضوع مقاله: مدیریت بهداشتی
دریافت: 1402/4/14 | پذیرش: 1402/7/16

ارسال نظر درباره این مقاله : نام کاربری یا پست الکترونیک شما:
CAPTCHA

بازنشر اطلاعات
Creative Commons License این مقاله تحت شرایط Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License قابل بازنشر است.

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به مجله دانشگاه علوم پزشکی قم می باشد.

طراحی و برنامه نویسی : یکتاوب افزار شرق
© 2024 CC BY-NC 4.0 | Qom University of Medical Sciences Journal

Designed & Developed by : Yektaweb